Aktív decembert zárt a Kaposvár Center Lions Club

2021 decembere igencsak aktív volt a Balatonlelle LC fiókklubja, a Kaposvár Center Lions Club számára, hiszen számtalan jószolgálati eseménnyel tették szebbé a rászorulók életét, sokat dolgoztak a klub tagjai. Ezekből a programokból szemezgettünk most Olvasóinknak!

• A klub avatási ceremóniáján összegyűjtött pénzt a Gyöngyfa Napközi Otthonnak ajándékozták, 200 ezer forintot. Ebben az intézményben olyan többszörösen sérült felnőttek vannak napközben, akiket sajnos nem lehet otthon egyedül hagyni. A Gyöngyfa Napközi Otthon meghívására egy kis színházi előadással egybekötött Mikulás ünnepségen vettek részt a klub tagjai, rendkívűl emelkedett hangulatban, sok-sok nevetéssel, közös énekléssel. Az ajándékcsomagokban volt csoki, szaloncukor, mandarin, fogkefe, fogkrém és a vírushelyzetre való tekintettel Lions logós szájmaszkok is. A programot közösen valósították meg a Székesfehérvári Első Lions Clubbal. Minden gondozottnak egy tábla csokival járultak hozzá a mikuláscsomagok megtöltéséhez.
  • A klub igazi karácsonyi meglepetésként érkezett a Liget Idősek Otthonába december 16-án. Pillanatok alatt megtelt a társalgó. Igazán meleg fogadtatásban volt részük. A lakók mindjárt tudták, hogy a "dinnyés" oroszlánok jöttek, emlékezve a nyári dinnyeszállításra, és arra a finom almáspitére, melyet Tomka Anna bioalmáiból sütöttek. Most egészségügyi termékeket, csokit, narancsot ajándékoztak, hálás, mosolygó szemeknek örülhettek. A klub tagjai 2021. december 20-án és a nagy sikerre való tekintettel 23-án is karácsonyi meglepetésként házi süteményekkel ajándékozták meg az otthon lakóit és a Liget Idősek Klubját. A fenyőfa díszítés közben mindenkinek jólesett a friss, meleg rétes, a muffinok és a többi finomság. Az Idősek Klubját látogató, nagyon rossz körülmények között egyedül élő néninek meleg ruhákat, pulóvereket, szaloncukrot adományoztak.
  • 2021. december 16-án a klubtagok két jól megpakolt autóval érkeztek a Vakok és Gyengénlátók Somogy Megyei Egyesületéhez, ahol már nagyon várták őket. A szeretet ünnepére készülve, a tavalyi évhez hasonlóan tartós élelmiszereket, gyümölcsöt, csokoládét, bejglit, finom szalámikat, tejtermékeket ajándékoztak az egyesület tagjainak. Sikerült megnövelnünk a támogatottak létszámát, így a többszázezer forint értékú adománnyal 50 rászoruló családnak tudták könnyebbé, szebbé tenni a Karácsonyt.

Az Egyesület köszönő szavai:

KÖSZÖNJÜK CENTER LIONS CLUB KAPOSVÁR

A hála és köszönet nem eléggé fejezi ki, hogy mit is éreztünk, amikor az idei évben ismét megajándékozta Egyesületünket a Center Lions Club Kaposvár. Munkatársaink, 50 látássérült - Kaposvár és környéki - tagunk részére készítették el és adták át ezeket az "angyalcsomagokat" (én neveztem el így), Karácsony közeledtével!

A megajándékozottak köszönetnyilvánításait, meghatottságait és ünnepi jókívánságait is ezen sorokkal szeretném kifejezni! ❤️

Tomka Anna, Ágnes Liszovszki és kedves segítőcsapata bizonyítja, hogy:

"Szálljon szívünkbe áldott akarat,
Ez kösse egybe mind a kezeket.
Karácsony édes ünnepén
Te légy vendégünk: Jóság és a Szeretet!"

• 2021. december 22-én mozilátogatásra hivták meg a Borostyánvirág Anyaotthon lakóit valamint a Mélyben és Reményben Alapítvány rászoruló gyermekeit. Sajnos megint találtak a résztvevők között számos családot, gyermeket, akik még sohasem voltak moziban! A kapott visszajelzések szerint a lehetőségnek, a filmnek nagy sikere volt. A gyerekek rendkívül vidáman tértek haza és még napokig meséltek, dúdolgattak.
  • A tavalyi évben elindított anyaotthonokban és családok átmeneti otthonaiban végzett országos egészségügyi szűrővizsgálatuk eredményeként ismét sikerült örömet okozniuk és ingyenesen szemüveghez juttatniuk egy nagyatádi otthon lakóját. Viselje egészséggel!