Szem, hallás és fogszűrés Balatonlellén

Balatonlelle LC 2022. október 21-én, a Balatonlellei Általános iskolában 56 első osztályost, és 11 felnőttet szűrt le három szakorvos és asszisztenciája segítségével. Az első osztályosok szűrése azért volt fontos, hogy az új kisiskolásoknál kiderüljön, megfelelően látják-e a táblát, és hallják-e, amit a tanítónénik mondanak.

A gyerekeknél statisztikát vezettünk az állapotukról, amelyet az iskolaigazgatónak átadtunk, hogy értesítse a tanulók szüleit a problémák megoldásáról. A kisiskolások ajándékokat is kaptak. A helyi televízió pedig riportot készített az akciónkról.